ورود یا ثبت نام
ورود

رزومه انگلیسی

آیا ساخت رزومه انگلیسی سخت است ؟ آیا خودمان می توانیم یک رزومه به زبان انگلیسی بنویسم ؟ چه مواردی را باید در یک رزومه انگلیسی بنویسیم ؟

این سوالات و سوالاتی از این دست همواره می توانند شما را گیج و نگران کنند. اگر میخواهید یک رزومه انگلیسی بسازید و این سوالات شما را نگران و مضطرب کرده است و نمی دانید که چطور باید یک رزومه حرفه ای به زبان انگلیسی نوشت حتما این مقاله سایت رزومیتو ( resumito.com ) را تا انتها دنبال نمائید. گرچه در ساخت رزومه تمرکز ما برای بخش انگلیسی روی فروشگاه قالب های خام است اما مهم ترین بخش برای این موضوع می تواند به رزومه اختصاصی مربوط شود، جایی که کارشناسان رزومیتو آماده هستند تا با ساخت و ارائه یک رزومه به زبان انگلیسی نیازهای شما را مرتفع نمایند.

 

آنچه در این مقاله می خوانیم
رزومه انگلیسی چیست و چه کاربردهایی دارد؟
دلایل استفاده از رزومه انگلیسی چیست ؟
محتویات و بخش های یک رزومه انگلیسی
تصویر مناسب برای رزومه انگلیسی
اطلاعات تماس
سوابق شغلی رزومه انگلیسی
دوره ها و گواهینامه ها
فعالیت های داوطلبانه در رزومه انگلیسی
تحقیقات و نشریات
چیدمان اطلاعات در یک رزومه انگلیسی زبان
بایدها و نبایدهای رزومه انگلیسی

 رزومه انگلیسی چیست ؟

رزومه که به انگلیسی به آن (resume) می گوییم در واقع معرفی نامه شماست که توانائی ها،تخصص ها و سوابق شما را فریاد می زند. زمانی که شما قصد ارسال رزومه به یک شرکت یا کشور خارجی  را دارید یا میخواهید پذیرش از یک کشور خارجی دریافت کنید نمی توانید به زبان خودتان رزومه ای ارسال نمائید. شما ناگذیر هستید که به یک زبان بین المللی رزومه ای آماده و ارسال کرده تا آنها بتوانند با بررسی رزومه شما تصمیم بگیرند که آیا شما می توانید نیازهایشان را مرتفع نمائید یا خیر.

کاربردهای رزومه انگلیسی

به طور کل دلایل و کاربرد یک رزومه انگلیسی به دو مورد زیر باز می گردد

1- ارسال رزومه برای پذیرش تحصیلی در یک  دانشگاه خارجی ( مهاجرت به قصد تحصیل )

2- استخدام و کار در یک شرکت خارجی ( مهاجرت به قصد کار )

پس به دو جهت تحصیل یا کار ما نیاز به ساخت رزومه انگلیسی و ارسال آن پیدا می کنیم اما آیا نوشتن رزومه انگلیسی برای کار یا تحصیل با هم تفاوتی ندارد؟ پاسخ به این سوال را در ادامه با یکدیگر بررسی خواهیم نمود. شما را دعوت میکنیم به یکی از مهم ترین مقالات آموزشی رزومیتو توجه کنید و تا انتهای این مطلب آموزشی با ما همراه شوید ...

اصول ساخت یک رزومه‌ی انگلیسی حرفه‌ای

اینکه شما برای تحصیل رزومه می نویسید یا برای کار و اشتغال در ساخت رزومه انگلیسی تفاوت ایجاد می کند و بسیار مهم است. در ادامه به بررسی این دو خواهیم پرداخت.
• اصول ساخت رزومه‌ی کاری به زبان انگلیسی
• اصول ساخت رزومه تحصیلی انگلیسی

اصول ساخت رزومه‌ی کاری به زبان انگلیسی

اگر به جهت اشتغال و کسب موقعیت شغلی رزومه انگلیسی می نویسید باید بگوییم که رزومه شما فریاد زننده توانائی ها و مهارت های شماست و از این رو مدیر استخدام می خواهد بداند شما چه ارزش افزوده و مهارتی را به مجموعه اضافه خواهید نمود.

لذا برای بیان این مهم می بایست یک درباره من جذاب و کاملا گویا از مهم ترین توانایی یا سابقه کاری خود نوشته و بخش سوابق شغلی و مهارت ها را کاملا مرتبط و جدی تر از دیگر بخش ها کامل نمائید چرا که زمانی که به دنبال کار هستید توانایی مرتبط با شغلی که در پی آن می باشید بسیار حائز اهمیت خواهد بود.

توجه داشته باشید حداکثر طول رزومه خود را 2 صفحه نگه دارید و به هیچ عنوان رزومه انگلیسی شما نباید بیش از این مقدار باشد..

نکته مهم : در رزومه انگلیسی کاری تاکید روی توانائی و مهارت شماست که سوابق کاری شما نیز گویای همین مورد خواهد بود.

اصول ساخت رزومه تحصیلی انگلیسی (cv)

رزومه تحصیلی یا سی وی برای پذیرش در مقاطع بالاتر تحصیلی ارسال می گردد و هدف آن پذیرش تحصیلی است. پس در ارسال این نوع رزومه هدف تنها رفتن به یک مقطع تحصیلی است و هیچ هدف کاری به مانند رزومه کاری دنبال نمی شود.

در رزومه تحصیلی یا سی وی نیازی به درج تصویر وجود ندارد و این مورد می تواند حذف شود. مورد بعدی در تفاوت رزومه تحصیلی و کاری ظاهر ایندو می باشد. بر خلاف رزومه کاری یک رزومه تحصیلی می بایست کاملا رسمی و سیاه و سفید باشد.

اما یکی دیگر از تفاوت های رزومه کاری و تحصیلی طول صفحات است که در رزومه تحصیلی بر خلاف رزومه کاری طول رزومه می تواند بین دو تا پنج صفحه متغیر باشد که عمده حجم رزومه تحصیلی را نیز دستاوردهای علمی و پژوهش ها و سوابق تحصیلی در بر خواهد گرفت.

تفاوت رزومه کاری و تحصیلی انگلیسی

در زیر تیتر وار تفاوت های اصلی یک رزومه تحصیلی و کاری انگلیسی را بررسی خواهیم نمود

 1. تفاوت در حجم صفحات ( رزومه کاری 1 تا 2 صفحه و رزومه تحصیلی 2 تا 5 صفحه )
 2. تفاوت در تصویر رزومه ( رزومه تحصیلی فاقد تصویر است )
 3. تفاوت در ظاهر رزومه ( در رزومه تحصیلی یک ظاهر کاملا رسمی و سیاه و سفید انتخاب می کنیم )
 4. تفاوت در محتویات ( در رزومه تحصیلی بر دستاوردها و پرژوهش های علمی و سوابق تحصیلی تاکید می کنیم )

 

 

بخش های یک رزومه انگلیسی

حقیقت این است ساخت رزومه انگلیسی با فارسی تفاوتی در محتویات ندارد و هر دو از بخش های زیر تشکیل شده است.

 • درباره من
 • اطلاعات تماس
 • سوابق تحصیلی
 • سوابق شغلی
 • افتخارات و دستاوردها
 • مهارت ها
 • زبان ها

تصویر در رزومه انگلیسی

اینکه در  رزومه خود تصویر قرار بدهید یا خیر کاملا به خود شما بستگی دارد. اگر کمی باهوش باشید می توانید از کسی که در شرکت مورد نظر فعال است پرس و جو کنید یا با  بررسی زیر و بم شغل به این نتیجه برسید که آیا قرار دادن تصویر برای رزومه تان می تواند مناسب باشد یا خیر

تصویر مناسب برای رزومه انگلیسی

این که چه مدل تصویری برای یک رزومه انگلیسی قرار دهید کاملا بستگی به شغلی دارد که شما برای آن رزومه می فرستید. اما یک راهنمایی بسیار جامع و دقیق این است که به جدیت و رسمیت شغل توجه کنید.

 

راهنمای قرار دادن تصویر در رزومه انگلیسی

یا تصویر قرار ندهید و یا تصویر کاملا رسمی با پیراهن رنگ سفید،مشکی یا طوسی رنگ پوشیده و تصویری کاملا رسمی از خود در رزومه قرار دهید

نکته بسیار مهم:

در نوشتن رزومه به زبان انگلیسی می توان از کراوات نیز استفاده نمود چرا که رسمیت و شیک بودن را یکجا منتقل می کند و مانعی از بابت بستن کراوات در تصویر رزومه انگلیسی وجود ندارد. اگر رزومه ای که به زبان انگلیسی می نویسید برای یک کشور غیر مسلمان است و مقاصد خاصی مانند اپلای یا استخدام در یک شرکت خارجی را دنبال میکنید با توجه به نوع شغل می توانید از میزان حجاب مناسب با شغل مورد نظر استفاده کنید. البته این موضوع کاملا مرتبط با اعتقادات مذهبی شما بوده و این به خود شما بستگی دارد که چه رویه ای را دنبال میکنید.

 

نمونه تصویر مناسب برای یک رزومه انگلیسی

در ادامه به انتشار یک تصویر مناسب برای نوشتن رزومه انگلیسی خواهیم پرداخت تا به صورت عینی آنرا بررسی نمائید.

خصوصیات تصویر مناسب برای رزومه انگلیسی

تیتر وار اگر بخواهیم خصوصیات یک تصویر مناسب را برای رزومه انگلیسی عنوان نمائیم می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • تصویر رنگی باشد نه سیاه سفید
 • پس زمینه شلوغ نباشد
 • لباس آراسته و مرتب باشد
 • عکس تمام رخ باشد و صورت کامل مشخص باشد
 • اخم نکرده و لبخند ریزی بزنید
 • کیفیت عکس کاملا خوب و مناسب باشد
 • تصویر تار نباشد
 • آرایش غلیظ را فراموش کنید
 • تصویر رسمی باشد

تصویر مناسب برای یک رزومه انگلیسی

نوشتن یک درباره من مناسب در رزومه انگلیسی

در کل خیلی تفاوت خاصی در نوشتن درباره من در رزومه انگلیسی و فارسی وجود ندارد. نکته ای که هست باید شما کلیدی ترین و مهم ترین توانائی یا سابقه شغلی یا تحصیلی تان را در این بخش بنویسید. اگر بخواهیم خیلی دقیق و خلاصه و در یک جمله بگویییم باید گفت آس جمله را باید اینجا رو کنید. تیر اصلی شماست که باید بر دل مدیر استخدام بنشیند و دلربایی کند تا رزومه شما متمایز از باقی رزومه ها درخشیده و انتخاب شود.

مهم ترین نکات هنگام نوشتن درباره من در یک رزومه انگلیسی

 1. خلاصه باشد و کوتاه ( یک یا دو جلمه )
 2. صداقت داشته باشد. این خیلی مهم است که در این بخش صادق باشید
 3. مهم ترین توانائی یا سابقه شما را فریاد کند
 4. همواره بروز باشد. ( اگر سال قبل مهم ترین توانائی شما فتوشاپ بود شاید امروز سابقه کار در یک شرکت بزرگ و مطرح باشد )
 5. با عنوان شغلی تان پیوند خورده باشد. اگر مهندس مکانیک هستید نوشتن توانایی شما در حسابداری احمقانه به نظر می رسد.

نوشتن سابقه تحصیلی در رزومه انگلیسی

بیان درست سوابق تحصیلی در یک رزومه انگلیسی می تواند از اهمیت بسیار بالایی برخوردار باشد. شما با ارائه این بخش به رزومه خود وزن می دهید و سعی میکنید اثبات کنید که تا چه اندازه فردی مناسب برای این شغل می باشید پس به نکات زیر توجه لازم را داشته باشید تا یک سابقه تحصیلی درست و اصولی نوشته و شانس قبولی رزومه انگلیسی خود را به مراتب افزایش دهید.

مهم ترین نکات برای نوشتن سوابق تحصیلی در رزومه انگلیسی

 • نوشتن نام مرکز آموزشی
 • نمرات و رتبه ها
 • مکان مرکز آموزشی
 • تاریخ شروع و فارغ التحصیلی
 • نوشتن رشته تحصیلی
 • افتخارات،دستاوردها و یا مهم ترین فعالیت هایی که در زمان تحصیل داشته اید ( به شرط مرتبط بودن با شغل )

نوشتن سوابق شغلی در رزومه انگلیسی

این قطعا یکی از مهم ترین بخش های  رزومه انگلیسی شماست. شرکتی که می خواهد شما را استخدام کند به هیچ عنوان نمیخواهد با یک فرد تازه کار و بدون سابقه سر و کله بزند.

آنها بسیار علاقه دارند که با یک حرفه ای و کاربلد رو به رو شوند. پس اگر سوابق کاری خوبی دارید می توانید امیدوار باشید که رزومه تان قبول می شود و شما را برای مصاحبه فرا خواهند خواند.

مهم ترین نکات در نوشتن سوابق شغلی در رزومه انگلیسی

 • مشاغل مرتبط را ذکر نمائید
 • نام و آدرس شرکت ها فراموش نشود
 • عناوین شغلی خود را ذکر نمائید
 • تاریخ استخدام و خاتمه همکاری ذکر شود
 • مهم ترین مسئولیت ها و فعالیت هایتان را لیست نمائید
 • دستاوردهای خود را با اعداد و ارقام ذکر نمائید.

چطور در کمتر از ۱۰ دقیقه رزومه انگلیسی بنویسیم؟

نوشتن رزومه انگلیسی نیازمند این است که شما ابتدا یک رزومه فارسی بنویسید. برای این کار می توانید از رزومه ساز آنلاین رزومیتو بهره برده و رزومه خود را در کوتاه ترین زمان ممکن ساخته و دانلود نمائید.

پس از ساخت رزومه به زبان فارسی اکنون می توانید آنرا ترجمه کنید و یک رزومه حرفه ای به زبان انگلیسی برای خود آماده نمائید. این قطعا نیازمند توانایی شما در زبان انگلیسی دارد و شما می بایست ترجمه بلد باشید اما اگر به هر دلیل ( فقدان زمان یا دانش ) از پس این مهم بر نمی آیید می توانید با ثبت درخواست ترجمه رزومه در بخش رزومه اختصاصی یک رزومه انگلیسی استاندارد و حرفه ای از کارشناسان ما دریافت نمائید.

نمونه رزومه انگلیسی ساخته شده توسط رزومیتو

رزومیتو در سرویس ساخته رزومه انگلیسی اختصاصی با توجه به نیاز کاربران و مخاطبان خود اقدام به ساخت رزومه انگلیسی نیز می نماید. در این بخش داوطلبان می توانند با ثبت درخواست و پرداخت هزینه های مشخص شده یک رزومه کاملا حرفه ای و استاندارد دریافت کرده و شانس خود را برای پذیرش به مراتب افزایش دهند.

در ادامه به بررسی چند نمونه رزومه انگلیسی ساخته شده توسط رزومیتو خواهیم پرداخت.

نمونه رزومه انگلیسی 1

همانطور که در بالا مشاهده می نمایید دو رزومه انگلیسی ساخته شده توسط رزومه اختصاصی رزومیتو برای خانم ها زهرا شرفی و آقای سیامک شهلایی ساخته و در زمان کوتاه تقدیم ایشان گردید که امیدواریم در مراحل کاری خود موفق باشند.

لازم به ذکر است خانم شرفی ضمن دریافت رزومه فارسی به جهت رضایتی که داشتند رزومه ترجمه نیز درخواست نمودند که تقدیم ایشان شد.

 

در پایین نیز دو نمونه رزومه انگلیسی برای آقای بیات ترک و خانم پتره ساخته و ارائه شد که آقای بیات با توجه به نیاز و رضایت پس از ساخت رزومه اختصاصی فارسی درخواست ترجمه نیز دادند که در مدت کوتاهی آماده و تقدیم گردید که آرزوی موفقیت برای این دو عزیز داریم.

نمونه رزومه انگلیسی 2

لازم به ذکر است اینها تنها چند نمونه از تعداد بسیار بالایی از رزومه های انگلیسی ساخته شده برای درخواست دهندگان این رزومه می باشد که جهت نمونه رزومه انگلیسی برای مشاهده شما خوبان تقدیم نگاه مبارک شما گردید.

شما نیز اگر به هر دلیل نیاز به رزومه انگلیسی برای اپلای یا مهاجرت دارید می توانید با ثبت درخواست در رزومه اختصاصی نسبت به ساخت و دریافت آن اقدام نمائید.

ساخت رزومه انگلیسی با رزومه ساز آنلاین رزومیتو

در زمان نگارش این مقاله رزومیتو سرویس ساخت رزومه آنلاین انگلیسی ندارد و تنها می توان به زبان فارسی رزومه آنلاین ساخت اما دو سرویس فروشگاه قالب و رزومه اختصاصی می تواند به طور کامل نیاز شما به ساخت رزومه انگلیسی را مرتفع نماید.

فروشگاه قالب های خام رزومه انگلیسی

با مراجعه به فروشگاه قالب تعداد بالایی از قالب های خام رزومه را مشاهده خواهید نمود که تعداد زیادی از آنها مربوط به رزومه های انگلیسی می باشند و شما با دانلود آنها می توانید یک رزومه انگلیسی برای خود ساخته و در فرمت های ورد و پی دی اف خروجی بگیرید.

فروشگاه قالب رزومه

درخواست رزومه انگلیسی اختصاصی

مطمئنا ساخت رزومه انگلیسی از نوع فارسی سخت تر است چرا که علاوه بر نیاز به دانش ساخت رزومه شما می بایست در نوشتن رزومه انگلیسی و تسلط به دانش زبان انگلیسی و اشراف به خصوصیات و ویژگی های رزومه انگلیسی نیز در درجه بالایی باشید. رزومیتو اطمینان می دهد با ثبت درخواست در رزومه اختصاصی در مدت کوتاهی یک رزومه اختصاصی انگلیسی استاندارد و باکیفیت دریافت خواهید نمود.

ساخت رزومه اختصاصی

نتیجه گیری پایانی:

ساخت رزومه انگلیسی به مقاصد تحصیلی و کاری مربوط می شود که تفاوت های اساسی بین این دو وجود دارد. شما در رزومیتو می توانید به دو طریق یک رزومه انگلیسی استاندارد ساخته و از آن جهت پیشبرد اهداف خود استفاده نمائید.

شما می بایست یا از فروشگاه قالب یک قالب خام رزومه انگلیسی تهیه کنید و یا با ثبت درخواست رزومه انگلیسی یک رزومه آماده از طرف کارشناسان ما دریافت نمائید. این اطمینان به شما داده می شود که در هر دو روش یک رزومه استاندارد و کاملا خوب و حرفه ای تقدیم شما عزیزان خواهد شد.